Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.06.2020 09:40

Soud v případu napadení romských manželů z Jeseníku se odkládá
26-04-2005  ČTK


Rozuzlení případu brutálního napadení romských manželů z Jeseníku se opět o několik měsíců odkládá. Soudní líčení se podle soudce opozdí kvůli znaleckému posudku zranění napadené ženy. Případem, ve kterém jsou obžalováni tři mladíci, se jesenický soud zabývá již druhým rokem.

"Musel jsem vyzývat strany k předložení otázek na znalce. Otázky jsem musel opakovaně urgovat. Do případu bude vstupovat další znalec z oboru zdravotnictví, který bude posuzovat zranění oka poškozené ženy," řekl ČTK jesenický soudce Dušan Jedlička.

Podotkl, že kauza tak bude nyní ležet měsíc u znalce. "V současné době mám nařízeny případy další dva měsíce dopředu, takže to v dohledné době nebude. Budu se tím moci zabývat nejdříve za čtvrt roku," dodal soudce.

Petr Blajze, Martin Jaš a Martin Stiskala se podle obžaloby v červnu 2003 dobývali opilí do bytu romského páru. Představili se jako policisté. Těhotnou ženu podle státního zástupce zasáhli dlažební kostkou do oka a jejího muže pořezali. Mladíci nepopřeli, že na Romy zaútočili. Hájí se však tím, že je chtěli pouze vystrašit. K jejich zranění se nehlásí.

Jesenický okresní soud vynesl rozsudek v tomto případu již loni v lednu, kdy mladíky potrestal podmínkou. Rozhodnutí soudu vyvolalo mezi veřejností vlnu nevole. Případ vzbudil pozornost jak u zástupců Romů, tak u předních politiků.

Případ poté vrátil do Jeseníku olomoucký krajský soud s tím, že je potřeba kvůli zranění napadené ženy vypracovat nové znalecké posudky. Jesenický okresní soud se případem zabýval naposledy v polovině loňského prosince, kdy jej odročil na neurčito.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20549
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003