Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.12.2020 00:20

Ústečtí policisté obvinili z výtržnictví účastníka konfliktu Romů
19-04-2005  ČTK


Ústecký policejní rada dnes obvinil z výtržnictví a ublížení na zdraví jednoho z účastníků konfliktu Romů v části Předlice. Sedmačtyřicetiletý muž zranil podle policie jednoho člověka. "Další okolnosti konfliktu šetříme," řekla ČTK ústecká policejní mluvčí Veronika Beranová.

V Předlicích, kde se před týdnem strhly rvačky mezi romskými rodinami, je podle městských strážníků nyní klid. V oblasti se pohybují zesílené hlídky strážníků. Podle Beranové potyčka mezi romskými rodinami může skončit u přestupkové komise města. "Stále ještě vyslýcháme svědky události," dodala.

Rvačka se odehrála minulé úterý, kdy do ulic v Předlicích vyšlo až 500 Romů. Někteří z nich se mezi sebou prali, dav přihlížel. Situaci se podařilo uklidnit po 22:00. Policie ohlásila dva lehce zraněné účastníky potyček. Výtržnosti pokračovaly i ve středu večer.

Někteří Romové tvrdí, že příčinou napětí je početná rodina Polákových. Prodává prý drogy a je agresivní ke svému okolí. "Napadli dřevěnými holemi ženy dalších rodin Cibriků a Horvátů a jejich chlapi si to nenechali líbit," popsal počátek rvaček mezi romskými rodinami ČTK ve středu padesátiletý muž. Polákovi se k nařčení odmítli vyjádřit.

Situace v ústeckých Předlicích by se podle některých místních romských obyvatel vyřešila, pokud by se rodina Polákových z Předlic odstěhovala. Město by ale prý muselo jejich dům vykoupit. Knotek uvedl, že město takový návrh oficiálně neobdrželo. "Nepředpokládám, že bychom takový krok učinili," řekl mluvčí.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20529
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003