Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 02.12.2020 20:30

Kostelecká radnice dnes odložila vystěhování Romů z kasáren
06-04-2005  ČTK


Radnice v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku dnes již poněkolikáté odložila vystěhování zhruba šesti desítek Romů z budovy někdejších kasáren. Město plánovalo nájemníky vystěhovat, aby mohlo zahájit opravu zchátralé budovy. Další postup chce vedení města stanovit do konce týdne, řekl ČTK místostarosta Kostelce nad Orlicí Jiří Bartoš.

Romové záměr města kritizují a stěhování odmítají, protože prý nemají jinou možnost ubytování. Někteří z nich se také snaží uhradit svůj dluh na nájemném.

"Do konce týdne nepředpokládáme vystěhování, budeme dál jednat," řekl Bartoš. Kostelecká radnice již v pondělí nechala odpojit přívod plynu a elektřiny, nyní město podle Bartoše zvažuje i odpojení přívodu vody. Bartoš nevyloučil, že radnice uzavře přívod vody během dnešního dne.

Radnice v Kostelci původně plánovala vystěhovat obyvatele kasáren do soukromé ubytovny v Rokytnici v Orlických horách na Rychnovsku, tamní radnice však proti tomuto záměru protestovala. Původní záměr padl také proto, že ubytovna na konci března nezískala potřebnou kolaudaci.

Kostelecká radnice poté oznámila, že město nemá povinnost zajišťovat Romům náhradní ubytování, protože lidem skončila nájemní smlouva a navíc jsou dlužníky města.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20503
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003