Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 30.10.2020 20:24

Pro sociálně ohrožené děti pracuje v Bruntále streetworker
09-02-2005  ČTK


Děti ze sociálně slabých, často romských rodin v Bruntále mají svého streetworkera. Terénní pracovnice se snaží děti v jejich volném čase zapojit do různých sportovních či společenských aktivit a pomáhá jim řešit problémy ve škole, doma či s kamarády, řekla dnes ČTK Marcela Kročilová z občanského sdružení Open House.

Dětského streetworkera mohou děti přes den zastihnout i na mobilním telefonu. "Chceme, aby děti věděly, kam se mohou obrátit pro radu, pro pomoc, když se jim v životě moc nedaří, nabídnout jim trochu jistoty a bezpečí," vysvětlila Kročilová. Dodala, že v současné době je nejdůležitější navázat s dětmi kontakt a získat nejen jejich důvěru, ale i podporu rodin.

Děti si v těchto dnech zřizují malou klubovnu, kde se budou moci scházet především v zimních měsících. Projekt Streetworker dětem, na který sdružení Open House dostalo přes 200.000 korun ze sbírky Pomozte dětem, pamatuje i na školní povinnosti. Za dětmi bude docházet další terénní pracovník, který jim pomůže s přípravou do školy.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20362
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003