Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.07.2020 23:26

Sdružení Elim Vsetín chce pomoci Romům najít práci
22-09-2004  ČTK


Pomoci Romům při hledání práce je cílem nového projektu občanského sdružení Elim Vsetín. Romové se budou v rok a půl trvajícím programu učit vyhledávat pracovní nabídky, psát životopis či jednat s případným zaměstnavatelem. Projekt, který financuje Evropská unie a vsetínská radnice, si vyžádá zhruba 1,9 milionu korun. ČTK to dnes řekl Daniel Perdoch z Agentury podporovaného zaměstnávání sdružení Elim.

"Kromě toho, že učíme naše klienty pravidlům pro hledání zaměstnání, sami se jim snažíme práci i aktivně hledat na základě jejich vzdělání, kvalifikace, rodinných podmínek a s ohledem na to, co by sami chtěli dělat," poznamenal Perdoch. Cílem přitom je, aby po skončení projektu nalezlo pokud možno dlouhodobé zaměstnání alespoň deset Romů.

Agentura podporovaného zaměstnání funguje ve Vsetíně již delší dobu. "Naši cílovou skupinou jsou především zdravotně postižení a lidé se sociálním handicapem," uvedl Perdoch s tím, že od března loňského roku se podařilo agentuře najít zaměstnání 13 osobám se zdravotním postižením. "Momentálně také již pomáháme 12 Romům," dodal.

Ve Vsetíně nyní žije zhruba 600 Romů, z nichž 90 procent práce schopných je bez stálého zaměstnání. "Pokud se tímto problémem nezačneme urychleně zabývat, situace se bude dál zhoršovat," vysvětlil starosta města Jiří Čunek.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20153
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003