Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.07.2020 21:45

Část rodiny Červeňákových stáhla žalobu proti Ústí nad Labem
30-08-2004  ČTK


Chomutovská radnice připravuje na 18. září panelovou diskusi pro zástupce národnostních menšin, kteří si stěžovali na nedostatek informací. Cílem je přispět ke snadnější orientaci lidí s jinou národností například v bytové, sociální nebo zdravotní problematice či na trhu práce, řekl dnes ČTK chomutovský místostarosta Rudolf Kozák.

K jiné než české národnosti se v Chomutově hlásí zejména Slováci, Ukrajinci, Němci, Romové či Vietnamci. S nápadem uspořádat pracovní setkání přišel na radnici podle Kozáka zástupce ukrajinské menšiny, organizace se ujal výbor pro národnostní menšiny chomutovských zastupitelů.

"Účast na diskusním fóru o fungování státní správy ve směru k minoritám, jejich šancích při shánění práce, ale také o soužití s ostatními obyvateli přislíbili vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Jařab, jeho předchůdce Petr Uhl a také zástupci ministerstva vnitra, (ministerstva) práce a sociálních věcí, cizinecké policie, možná se objeví i premiér Stanislav Gross," uvedl Kozák.

Diskuse pod názvem Cítíte se v ČR jako doma? se uskuteční v chomutovském městském divadle od 13:00, akce vyvrcholí večerním kulturním programem.

"Po úvaze jsme vybrali sobotu 18. září. Ze zkušenosti totiž víme, že shromáždit všechny zainteresované odborníky ve všední dny je téměř nemožné. Víkend není navíc tak uspěchaný, aktéři setkání snad budou uvolnění a vstřícnější diskusi," doplnil Kozák.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20135
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003