Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 20.09.2020 04:13

V Hamru na Jezeře začal tábor hlavně pro chudé děti z Liberce
06-08-2004  ČTK


Tábor pro 50 dětí ze sociálně slabších rodin začal dnes v Hamru na Jezeře na Českolipsku. O desetidenní pobyt v chatkách se postaralo Liberecké romské sdružení (LRS). Peníze získalo především z ministerstva školství. ČTK to řekl předseda sdružení Miroslav Kotlár.

"Více než polovina dětí vybraných terénními sociálními pracovníky je z romských rodin," dodal Kotlár. Podobné tábory stojí kolem 2000 až 3000 korun, rodiče dětí trávících prázdniny v Hamru na Jezeře zaplatili pouze 400 korun. Mohli si je vybrat jako jednorázovou sociální dávku. Musí předložit potvrzení, že dítě na táboře skutečně bylo.

Některé děti by se kvůli nedostatku peněz ve svých rodinách na tábor do přírody za normálních okolností vůbec nedostaly. "Často by se pak znuděně potulovaly po městě a prováděly třeba i nepravosti," uvedl Kotlár. Děti si na táboře rovněž ještě více zakoření hygienické návyky, naučí se větší kázni a odpovědnosti ke svému okolí.

Jde již o čtvrtý ročník tábora pro děti ze sociálně slabších rodin. Ministerstvo školství na něj přispělo 160.000 korunami, další peníze přidala liberecká radnice. Zaplatila například dopravu a věnovala 10.000 korun na odměny pro děti. K jejich pobytu v Hamru na Jezeře patří kromě jiného celotáborová hra, stezka odvahy nebo výlet na hrad.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20093
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003