Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 27.10.2020 04:31

Gipsy Kings zahájili turné, které vyvrcholí v Praze
21-04-2004  


Gipsy Kings Turné Gipsy Kings začalo koncertem v Kolíně nad Rýnem a vede přes Brusel, Hamburg, Berlín, Kodaň, Amsterodam, a Paříž až do Prahy, kde skupina vystoupí v rámci festivalu United Island of Prague 2. května v T-Mobile Areně. Poté Gipsy Kings odlétají na americkou část světového turné, kterou uzavírá vystoupení ve slavném Radio City Hall v New Yorku.

"Když zazněly první kytarové akordy, podpořené basem, přesným a neochvějným, jako by to byl metronom, ovace publika přešly v nadšení, které se zdálo dosáhnout hrotu obelisku." Tak charakterizoval recenzent koncert Gipsy Kings na náměstí Republiky ve francouzském Arles, kde se kolem desetimetrového obelisku sešlo na třicet tisíc posluchačů.

"Jejich vášnivý a chvějivý zvuk si získal posluchače, včetně fanoušků z řad celebrit jako je například Elton John a pomohl jim prodat přes 20 miliónů desek," napsal v souvislosti s dubnovým koncertem Gipsy Kings v Londýně časopis What´s On In London.

Ke stejnému vystoupení dodává London Evening Standard: "Hudba Gipsy Kings kombinuje nadčasové melodie se současnými rytmy a provedením. A navíc zahrnuje africké, latinskoamerické a středněvýchodní vlivy. To vše jim pomohlo dosáhnout celosvětové platinové pozice."

Skvělé recenze provázejí také nové album Roots, které aktuální turné propaguje. "Ještě předtím, než jsme se všichni naučili používat termín world music, ovlivnili Gipsy Kings soudobou hudbu svým moderním pojetím kytarové hry ve stylu legendárního Django Reinhardta. O několik desetiletí později se vracejí k základům svým albem Roots, s jen zdánlivě jednoduchým požitkem z improvizace," píše britský Independent.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/19883
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003