Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.07.2020 18:29

Alba vydaná v České republice


Nejkrásnější cikánské písničky

Nejkrásnější cikánské písničky Album nejkrásnější cikánské písničky obsahuje romské hitovky od kapel známých v romském i neromském světě. Vedle hudby karlovarských Gipsy Hary Band, CD nabízí také písně hrané na romských zábavách po celých Čechách (Roľi rokľa - Bertíkovci nebo Bystrica - Phrala Milana Kroky). Za zvláštní zmínku stojí nápad Gipsy Hary Band nahrát romskou hymnu Gejľem, gejľem v rytmech latina.

Kromě zmiňovaných GHB z Karlovych Varů, Bertíka a kapely Phrala Milana Kroky mají na CD své písničky ještě Gipsy Strings, Gipsy Tep a kapela Wonder. Album obsahuje 15 písní.
Rok: 2004
Objednávkový formulář pro CD Nejkrásnější cikánské písničkyJán Ačo Slepčík: Gipsy Songs

Ján Ačo Slepčík: Gipsy Songs Jedná se o unikátní CD s písněmi osobitého romského kytaristy a zpěváka Jána Ačo Slepčíka. Album s více než dvacítkou romských písní, doplněné brožurkou s texty písní v romštině a jejich českým i anglickým překladem, vydává Amabile v koprodukci se sdružením Dženo a za finanční podpory Magistrátu Hlavního města Prahy.
Rok: 2004
Objednávkový formulář pro CD Gipsy Songs Jána Ačo Slepčíka
Margit, me tut igen kamav (1:55, MP3 z CD zdarma)Terne čhave: Avjam pale

Avjam pale Písně královehradecké skupiny Terne čhave.
Cena: CD 299,- Kč; MC 199,- Kč
Vydává: Indies Records
Rok: 2003
Více informací...
Bengas: Dža

Dža První album pražské skupiny Bengas (Bengas = čerti, dovádivé děti).
Vydal PressFull pro občanské sdružení Amare Dromeha
Rok: 2003Khamoro

MC Khamoro CD a MC obsahuje výběr skladeb nahraných živě na koncertech Světového romského festivalu Khamoro v letech od 1999 až 2002. Jsou na něm nahrávky následujících interpretů a hudebních skupin: Esma Redžepova (Makedonie), Miro Ilo (Ukrajina), Ciganos d´Ouro (Portugalsko), Bench Band (Česká republika), Acquaraggia Drom (Itálie), Ilo (Rusko), Ternipe (Maďarsko), Šaban Bajramović (Srbsko a Černá Hora), Ida Kelarová (Česká republika), Alexian Group (Itálie), Caldaras and Alexandru Orchestra (Rumunsko), Roma zorale (Srbsko a Černá Hora), Romen (Rusko), Věra Bílá a Kale (Česká republika), Romans (Ukrajina), Gypsies of the Nile (Egypt), Gypsy Loyko (Rusko).
Vydává Studio Production Saga ve spolupráci s Českých rozhlasem
Rok: 2003
Více informací...Čilágos: V a moll

V a moll Staré romské písně v podání skupiny Čilágos.
Vydalo: Hudební vydavatelství Amabile, s. r. o., Hradec Králové
Rok: 2002
Více informací...
Jiří Korman & Pavel Kroka: Čhajori Romaňi

Čhajori Romaňi Album obsahuje třináct hudebních variací, které zkomponoval romský skladatel a hudebník Jiří Korman na motivy obrazů Pavla Kroky.
Vydala: Nadace díla pro národ
Rok: 2000
Čhajori Romaňi (Romská dívenko)

Album obsahuje skladby Antonína Dvořáka, Maurice Ravela a Jaroslava Svěceného inspirované romskými motivy, a výběr z díla romského kytaristy Django Reinhardta a hudebníka Sándora Lakatoše.
Vydala: Nadace díla pro národ
Rok: 1999
Vaš tuke (2)

Vaš tuke Album romských křesťanských písní. Písně jsou v romštině i češtině (v bookletu najdete překlady textů všech písní). Natočení a výroba tohoto alba byly podpořeny Nadací rozvoje občanské společnosti z prostředků Evropské Unie v rámci programu Phare.
Vydalo Trans World Radio (TWR)
Cena: CD 150,- Kč, MC 35,- Kč
Objednávky: twr@twr.cz
www.twr.cz

The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/18935
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003