Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 22.01.2020 10:48

Současná romská komunita v Evropě
26-02-2000  

Graf: ČTK, 1. července 2003

Statistické údaje o romské populaci v Evropě. Graf: ČTK, 1. července 2003.



Romové v Evropských zemích
Stát Minimální početMaximální počet
Albánie90,000100,000
Bělorusko10,00015,000
Belgie10,00015,000
Bosna40,00050,000
Bulharsko700,000800,000
Česká republika250,000300,000
Chorvatsko30,00040,000
Dánsko1,5002,000
Estonsko1,0001,500
Finsko7,0009,000
Francie280,000340,000
Irsko22,00028,000
Itálie90,000110,000
Kypr5001,000
Litva3,0004,000
Lotyško2,0003,500
Lucembursko100150
Maďarsko550,000600,000
Makedonie220,000260,000
Moldavsko20,00025,000
Německo110,000130,000
Nizozemsko35,00040,000
Norsko5001,000
Polsko50,00060,000
Portugalsko40,00050,000
Rakousko20,00025,000
Řecko160,000200,000
Rumunsko1,800,0002,500,000
Rusko220,000400,000
Srbsko - Černa hora400,000450,000
Slovensko480,000520,000
Slovinsko8,00010,000
Španěslko650,000800,000
Svedsko15,00020,000
Švýcarsko30,00035,000
Turecko300,000500,000
Ukrajina50,00060,000
Velká Britanie90,000120,000


Zdroj: European Roma Rights Centre



The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/18884
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003